Kalite, Hizmet, Teknoloji, Verimlilik

İPEK Tekstil Ürünleri San. Tic.Ltd.Şti. 1990 yılında bir aile şirketi olarak Yahya YILMAZ tarafından kurulmuştur. Şirketin Eminönü'nde başlayan faaliyetleri 1996 yılında Osmanbey şubesinin kurulması ile genişledi. Yalnızca pazarlama ve satış ile sınırlı olan çalışmalar, 1998 yılında Bursa'da kurulan Kumaş fabrikası ile devam etmiştir. 2009 yılında faaliyete geçen ikinci fabrikasıyla İpek Tekstil, dün olduğu gibi bugünde müşterilerinin gereksinimlerini en hızlı biçimde karşılamayı sürdürmektedir.

İpek Tekstil, kumaş üretiminde doğru ürünü çok hızlı üretmenin en önemli hedef olduğunu bilerek, deneyimli ve nitelikli bir ekiple, gelişmiş teknolojisi ve üretim tesisi ile her zaman en yeni ve en beğenilen kumaşı üretmek için çalışır.

Firmamız, Türkiye’de gömleklik kumaş denildiğinde ilk akla gelen firmaların başında gelmektedir. Kadın, erkek ve çocuk üzerine global ve yerel markalara ve bu markaların tedarikçilerine hizmet vermektedir. Fabrikamızda 1. sınıf kalite kumaşlar özenle seçilmiş desenlerde; armürlü, çizgili, ekose, oduncu, melanj, kaşmir, saten, Oxford, şamre türü kalitelerden, yüzlerce desenden binlerce renkte milyonlarca metre kumaş üretilmekte ve satışa hazır halde stoklanmaktadır. Sezonluk değişme gösteren koleksiyonlarımızdaki mevcut desenlerden üretilen kumaşlar stoklarımızda her an mevcut olup, bu sayede müşterilerimizin anlık taleplerine hemen cevap verilmektedir. Stok bazlı çalışmanın müşteri memnuniyetinin en önemli şartlarından biri olduğunu yaşayarak gören bir firmayız. Özel, kaliteli ve yenilikçi üretim anlayışı ile birlikte son derece geniş ürün çeşidine sahip olan firmamız, her zaman siz değerli müşterilerimizin emrindedir.

Öncelikli hedefimiz, kalitesi sürekli kontrol edilen hatasız kumaşlarımızı siz değerli müşterilerimize rekabetçi fiyatlarla sunmaktır. Güvenilirlik ve süreklilik ana prensiplerimiz arasındadır. 'Kalitemiz Herşeyin Üstündedir' sözü genel kuralımız olmuştur.

Koleksiyonumuzda mevcut ürünlerimiz modern teçhiz edilmiş fabrikamızda ve depolarımızda sürekli mevcut olup satışa hazır bulunmaktadır. Ürettiğimiz kumaşlar gerek iç piyasada gerekse yurt dışı pazarlarda artan oranlarda ilgi görmektedir. Sıklıkla Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Polonya, Ukrayna, Rusya, Sırbistan, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan , İran, Suriye, Tunus, Mısır, Lübnan, Fas, Özbekistan, Kazakistan ve Türkmenistan gibi birçok ülkeye ihracat yapmaktayız.

Hedefimiz yurdumuzda üretim yapıp sürekli büyüyerek bir dünya markası haline gelmektir.

Ürün Yelpazesi :

Viskon , Polyester, Tencel, Pamuk, Pamuk Polyester, Pamuk Polyester Elastan, Viskon Naylon, Viskon, Polyester , Pamuk Keten, Polyester Keten, Naturel, Rejenere ve Sentetik Elyaf Karışımları, Sürdürülebilir Kumaşlar

Üretim :

Bugün itibariyle; 7.000 m² kapalı alan üzerine kurulu İpek Tekstil, aylık 750.000 metre üretim kapasitesine sahiptir. İpek Tekstil’de istenilen kumaş özelliğini elde etmek için gerekli elyafı ve ipliği, en doğru boyarmadde ve kimyasallarla en doğru teknolojik makinelerle bir araya getirerek özgün dokunuş ve görünüme sahip kumaşlar üretilir.

Dokuma :

22 adet ITEMA (Armür) 50 adet EXCEL (Armür), 2 adet Konik Çözgü Makinesi